Раковски

ОУ „Христо Смирненски“ с блестящо представяне на областното състезание „МЛАД ОГНЕБОРЕЦ“

На 15 май 2024 г. на лекоатлетически стадион Пловдив, находящ се в парк „Отдих и култура“ се проведе областният етап на състезанието „Млад огнеборец“ .

Отборът на ОУ „Христо Смирненски“ – град Раковски, който спечели районното състезание, провело се на 30 април, 2024 г., участва в областния кръг на състезанието в конкуренцията на 11 младежки противопожарни отряда, също победители в своите райони.

В дисциплината – „400 метра щафетно бягане с препятствия“ отборът на ОУ „Христо Смирненски“ се класира на второ място, а в дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека“ на трето. В комплексното класиране ОУ „Христо Смирненски“ – град Раковски завоюва достойното трето място.

Много щастливи учениците донесоха трите купи в училището си.

Старт на надпреварата даде старши комисар Васил Димов – директор на Регионална дирекция „ Пожарна безопасност и защита на населението“- Пловдив.

Организатори на областното състезание са РДПБЗН – Пловдив и Спортен клуб по пожароприложен спорт „Пловдив-160“.